ربات غول آسای ۲۰ هزار دلاری، اسباب بازی تازه نوجوانان ژاپنی

ربات غول آسای ۲۰ هزار دلاری، اسباب بازی تازه نوجوانان ژاپنی

 

به گمانم غول آهنین KURATAS ژاپنی را به خاطر دارید که با پرداخت ۱.۳ میلیون دلار می توانستید صاحب یک ربات جنگنده غول پیکر شوید. حالا نوبت به یک اسباب بازی عظیم الجثه برای نوجوانان ژاپنی رسیده است.

صنایع ساکاکیبارا کیکای به تازگی محصول جدیدی را ویژه نوجوانان ۱۲ سال به بالا معرفی کرده است که آنها را حسابی سرگرم می کند. یک ربات بسیار بزرگ که می توانند سوار آن شده و مشغول بازی شوند. این ربات ۱.۸ متری با نام Cyclops دامنه وسیعی از حرکات را در اختیار راننده نوجوان خود قرار می دهد. فردی که سوار ربات می شود، می تواند بازوهای آن را در جهات مختلف هدایت کند یا اینکه در چهار جهت اصلی راه برود. برای هدایت ربات هم تنها کافی است که وارد اتاقک کنترل شده و کارش را شروع کند.

 البته این شرکت پیش از این هم رباتی ۳.۳ متری با نام Landwalker ویژه بزرگسالان تولید کرده بود. ربات Landwalker به یک توپ بادی برای شلیک گلوله های کوچک پلاستیکی مجهز است. این ربات قدرتمند برای حرکت از یک موتور بنزینی بهره می برد. اما Cyclops تنها به باتری های قابل شارژ نیاز دارد و نیروی چندانی مصرف نمی کند.

این شرکت هنوز قیمت فروش Cyclops را اعلام نکرده. اما در سال ۲۰۱۱ نمونه دیگری از ربات های قابل کنترل ویژه کودکان را با قیمت ۲۰ هزار دلار عرضه کرده بود که تا حد زیادی مانند همین ربات ۱.۸ متری بودند. لذا انتظار می رود که این ربات هم با چنین قیمتی عرضه شود.


هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...