لنز تماسی LCD و نمایش پیامک ها جلوی چشمان شما

لنز تماسی LCD و نمایش پیامک ها جلوی چشمان شما

 

حتما شما هم گاهی وسوسه شده اید در زیر دوش حمام به پیامک ها یا ایمیل های دریافتی تان جواب داده یا هنگامی در وان حمام دراز کشیده اید به اینترنت گردی بپردازید. اما همه می دانیم که چنین کاری برای اسمارت فون های امروزی تقریبا حکم مرگ را دارد. اما شاید به زودی با تکنولوژی مورد استفاده در لنزهای تماسی جدیدی که اطلاعات را درست جلوی چشمان تان به نمایش در می آورند، چنین کاری امکان پذیر شود.

دانشمندان بلژیکی مرکز فناوری های میکروسیستم دانشگاه Ghent به تازگی نمایشگر LCD کروی خمیده ای ساخته اند که می تواند بر روی لنزهای تماسی نصب شود. در حالی که دیگر تلاش های اینچنینی در گذشته نزدیک با شکست روبرو شده اند، این فناوری به نظر موفق تر بوده و می تواند تمامی سطح لنز را با پیام متنی، تصاویر یا هر اطلاعات دیداری دیگر بپوشاند.

از استفاده جذاب جانبی این لنزهای جدید می توان به کاربرد آنها همانند عینک های آفتابی اشاره کرد. به این صورت که هنگام نور شدید واکنش نشان داده و با تیره شدن، ورود نور به چشم را کنترل کرده و از چشم محافظت کنند. البته کاربرد جذاب تر آن می تواند به عنوان یک لنز زیبایی باشد که به دلخواه کاربر به هر رنگی در امده و نقش یک لنز تماسی رنگی را بازی می کند.

البته لنزهای آزمایشی تولید شده فعلا تنها قادر به نمایش علائم ساده و اعداد به صورت تک رنگ هستند. در ادامه مطلب می توانید ویدیوی کوتاهی از شیوه کار آنها بیابید.

طی سال جاری میلادی که روزهای آخرش را پشت سر می گذاریم، گوگل با گوگل گلاس، پیشرفته ترین ابزار چشمی موجود را رونمایی کرد و شایعاتی هم حاکی از ثبت پتنتی مشابه توسط اپل هستند. به نظر شما آیا این لنز می تواند خطری جدی برای چنین محصولاتی باشد؟ شما گوگل گلاس را ترجیح می دهید یا لنز تماسی LCD را؟

منبع : نارنجی

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...