ترفندهایی برای افزایش شارژ باتری گوشی های اندرویدی

ترفندهایی برای افزایش شارژ باتری گوشی های اندرویدی

 ترفندهایی برای افزایش شارژ باتری گوشی های اندرویدی

از گوشی‌های آندروئید هرکاری غیر از حفظ  شارژ باطری برمیاد! تقریباً این امکان وجود ندارد که بتوان با یک بار شارژ از یک گوشی بیش از یک روز استفاده کرد. حتی بعضی تلفن‌ها با وجود اینکه فقط روی میزکار قرار دارند و استفاده چندانی ازشان صورت نمی‌گیرد، در اواسط روز نیاز به شارژ مجدد دارند. با وجودی که این موضوع یک مشکل بزرگ برای تمام کاربران آندروئید محسوب می‌شود اما نیاز به باتری بیشتر ندارید!

بیشتر کاربران حرفه‌ای آندروئیدی به هدف خود در پیدا کردن بهترین مسیر برای مصرف درست باتری تلفن دست پیدا کردند. در این مقاله به چند نکته کلیدی در رابطه با مصرف صحیح باتری گوشی‌های آندروئیدی اشاره می‌کنیم.

 

تنظیمات صفحه‌نمایش 

همیشه سعی کنید روشنایی  (Brightness) صفحه‌نمایش را در محیط داخل کاهش دهید. حتی با خاموش کردن نور پس‌زمینه، نور اتاق برای دیدن صفحه‌نمایش گوشی مناسب است. نور را در سطح مناسبی (مثلاً کمتر از پنجاه درصد) تنظیم کنید که برای کار با صفحه‌نمایش مناسب باشد. در ضمن Automatic Brightness را نیز غیرفعال کنید تا از مصرف بی‌جهت باتری جلوگیری شود.

جدای از این مسئله با کاهش دادن زمان خاموش شدن صفحه‌نمایش نیز می‌توانید مصرف باتری را بهبود ببخشید مگر اینکه بخواهید مثلاً ایمیل‌های ورودی را چک کنید. سعی کنید این زمان را تا جایی که می‌توانید، کاهش دهید. مسئله جالب دیگر استفاده از تصاویر پس‌زمینه(Wallpaper)  استاتیک و تیره است. به همین دلیل است که بیشتر سازندگان تلفن همراه تمایل زیادی به استفاده از تم‌ها و تصاویر پس‌زمینه تیره هستند. استفاده از تصاویر پس‌زمینه پویا و متحرک به شدت مصرف باتری را افزایش می‌دهد.

ترفندهایی برای افزایش شارژ باطری گوشی های اندرویدی

غیرفعال کردن سرویس‌های وایرلس 

گوشی آندروئیدی شما سرویس‌های وایرلس زیادی مانند بلوتوث، WiFi، GPS و غیره به همراه دارد که ممکن است بیشتر اوقات نیازی به آن‌ها نداشته باشید.

غیرفعال کردن این سرویس‌ها برای زمانی که به آن‌ها نیاز ندارید، شارژ باتری‌ را افزایش می‌دهند. برای مثال غیرفعال کردن وای‌فای هنگامی که در جاده هستید یا  ۳Gهنگامی که در دفترکارتان  از جمله کارهایی هستند که شارژ باطری را افزایش می‌دهند. این کارها را می‌توانید با Widget Powerهای خوبی که در آندروئید وجود دارد، به سرعت فعال یا غیرفعال کنید. اگر به widget های مناسب‌تری که به شما آزادی بیشتر در تنظیمات می‌دهند، نیاز داشتید؛ می‌توانید به فروشگاه Android Market مراجعه کنید.

ترفندهایی برای افزایش شارژ باطری گوشی های اندرویدی

پایین آوردن مصرف داده

اگر از گوشی تلفن بیشتر برای تماس و پیامک استفاده می‌کنید، می‌توانید به GSM یا۲G  سوییچ کنید و شارژ باطری‌تان را در مقابل ۳G  که به شدت تشنه باطری است، حفظ کنید. هر چند  مسئله۳G  در ایران به یک کابوس تبدیل شده تا یک رویا! برای این کار طبق مسیر زیر از Network Mode  گزینه  GSM  را انتخاب کنید:

Settings > Wireless & networks > Mobile Networks > Network Mode

تا جایی که ممکن است از وای‌فای به جای ۳G برای گشت‌و‌گذار در وب استفاده کنید. همچنین می‌توانید Autosync را نیز غیرفعال کنید. چون برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی به خود این اجازه را می‌دهند تا بدون اطلاع کاربر عملیات Autosync را انجام دهند.  از Settings > Accounts and Sync  برنامه موردنظر را انتخاب کنید، سپس گزینه مربوط به sync را غیرفعال کنید. نگران نباشید؛ با این کار باز هم امکان هماهنگ‌سازی وجود دارد اما این بار به صورت دستی و  با انتخاب و اجازه شما صورت می‌گیرد. ضمناً توجه داشته باشید که بعضی از برنامه‌های شبکه اجتماعی را نمی‌توان از تنظیمات گوشی غیرفعال کرد و باید حتماً به برنامه موردنظر رجوع کرد.

روش دیگری که می‌توان به طول عمر باطری کمک کرد، توجه به برنامه‌های خودکار ایمیل است. این برنامه‌ها به طور پیش‌فرض هر پانزده دقیقه یک بار به دنبال ایمیل‌های جدید هستند. شما می‌توانید این زمان را به یک ساعت افزایش دهید یا بهتر است به‌روزرسانی ایمیل‌های جدید را به صورت دستی انجام دهید. اگر با نرم‌افزارهای Email Client زیاد سروکار دارید، می‌توانید از روش دستی استفاده کنید. برنامه‌های آندروئیدی زیادی وجود ندارند که گزینه به‌روزرسانی دستی را در اختیار کاربر قرار دهند اما اگر دنبال یک برنامه خوب هستید، می‌توانید از برنامه خوب K9 Mail استفاده کنید.

حذف برنامه‌های مزاحم!

برخی از برنامه‌ها حتی زمانی که بسته می‌شوند، باز در حال اجرا هستند و رفتاری مشابه با نرم‌افزارهای مخرب( Malware) دارند. برای خلاصی از دست این برنامه‌ها بهترین راه حذف کردنشان است. برای این کار از مسیر Settings > Applications > Manage Applications برنامه موردنظر را انتخاب و Uninstall   کنید. البته بعضی از برنامه‌ها به این روش حذف نمی‌شوند و باید از مسیر

Settings > Location and Security (or Security for some phones) > Device administrators

تیک برنامه موردنظر را بردارید تا قادر به حذف باشید.

مصرف Widget

Widgetها یکی از اصلی‌ترین اجزای آندروئید به حساب می‌آیند که اطلاعات موردنظرتان را روی صفحه‌نمایش در اختیارتان قرار می‌دهند. از طرف دیگر همین برنامه‌ها به خاطر مصرف بالای باطری به خصوص Widgetهایی که برای جمع‌آوری اطلاعات به اینترنت متصل می‌شوند، بدنام هستند. اگر استفاده از این برنامه‌ها مصرف باطری‌تان را افزایش دادند، آن‌ها را از صفحه‌نمایش حذف کنید و اطلاعات موردنظرتان را از برنامه اصلی مشاهده کنید.

ترفندهایی برای افزایش شارژ باطری گوشی های اندرویدی

خنک نگهداشتن گوشی

حتماً می‌دانید که نگهداشتن گوشی در محیط گرم مصرف باطری آن را افزایش می‌دهد و از طول عمر باطری می‌کاهد. از قرار دادن گوشی‌تان در محیط‌های گرمی مانند داشبورد اتومبیل، کنار پنجره روی به آفتاب یا روی صفحه‌نمایش کامپیوتر خودداری کنید. زمانی هم که گوشی‌تان را شارژ می‌کنید، گوشی تا اندازه‌ای گرم می‌شود که بهتر است آن را روی یک سطح آلومینیومی مثل یک کیس آلومینیومی نگهدارنده کارت قرار دهید تا زودتر خنک شود.

ترفندهایی برای افزایش شارژ باطری گوشی های اندرویدی

Task Killer استفاده نکنید! 

از برنامه‌های Task Killer استفاده نکنید، چون برعکس انتظار مصرف باطری گوشی افزایش می‌یابد. معمولاً  برنامه‌هایی را که با این روش می‌بندید، مجدداً شروع به فعالیت می‌کنند و این امر افزایش مصرف باطری را به همراه دارد. اگر در استفاده از این برنامه‌ها سماجت دارید، از روشی استفاده کنید که به جای مصرف حافظه رم، مصرف پردازنده توسط برنامه‌ها را نشان دهد. برای مثال از نرم‌افزار Watchdog Task Manager (Lite)  استفاده کنید. این برنامه زمانی که مصرف پردازنده برنامه‌ای از حد مشخصی  بالاتر می‌رود، شما را آگاه می‌کند و می‌توانید آن را موقتی خاموش کنید.

برنامه‌های تنظیمات خودکار باطری

برای انجام خودکار تمام مواردی که در بالا اشاره کردیم، برنامه‌های خوب و رایگانی مانند  Juice Defender،  Power Schedule و  Llamaوجود دارد که می‌توانید دانلود و استفاده نمایید.

به نقل از پایگاه خبری برسام

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...