سایت تخصصی الکترونیک و رباتیک مرتضی کرمی
ساخت پروژه های دانشجویی الکترونیک و رباتیک

برای دریافت آخرین مطالب سایت در کانال تلگرامی ما کافیست روی آیکن بالا کلیک کنید.

mkelectronics@


آخرین ارسال های تالار گفتمان
بازدید : 546 مرتبه
تاریخ : 29 فروردین 1393

کنترلر حرکتی کینکت (Kinect) بدون شک یکی از مهمترین نوآوریهای چند سال اخیر است که آینده بسیار درخشانی برای آن وجود دارد.
کنترلری که پتانسیل لازم برای تغییر نوع کارکردن و ارتباط داشتن با ابزارهای الکترونیکی به خصوص کامپیوترها و کنسولهای بازی را دارد. اگر با این وسیله آشنایی ندارید باید بگوییم که این ابزار قادر است بدون هیچ گونه تماس کاربر، حرکات، صدا و صورت کاربر را تشخیص دهد و نسبت به آن واکنش دهد. به عنوان مثال وقتی گیمر میپرد، کینکت آن را کاملا تشخیص داده و با ارسال دستور لازم به کنسول Xbox باعث می شود که کاراکتر بازی نیز می پرد.

 این فقط یک نمونه کوچک از قابلیت های کینکت است. فلسفه و ایده اصلی تشخیص حرکت کاربر و صدای او به دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی بر می گردد ولی بعد از فیلم گزارش اقلیت اسپیلبرگ شرکت هایی مثل نینتندو و مایکروسافت به فکر ساخت کننترلرهای حرکتی شدن که کنسول های بازی را وارد دوران جدیدی کرد.

یک ویژگی اساسی ربات ها، توانایی تعامل با محیط اطراف است و معمولا با کمک حسگرها محیط اطراف را درک می کنند. حسگر کینکت نیز امکان دید سه بعدی را برای ربات فراهم می کند، به همین دلیل دانشمندان از کینکت به عنوان چشم ربات استفاده کرده اند. با استفاده از حسگر کینکت و با کمک نرم افزارهای پردازش تصویر و صدا می توان یک ربات را به چشم و گوش مجهز کرد.

تاکنون ربات های متعددی با بهره گیری از فناوری کینکت ساخته شده است. به عنوان مثال در یک طرح تحقیقاتی در زوریخ یک ربات پرنده با کمک کینکت توسط حرکات بدن کنترل می شود. شرکتی دیگر، یک ربات خانه دار به نام اسمارت پال VII ساخته که با استفاده از فناوری کینکت از حرکت اندام کاربران خود تقلید می کند. این ربات برای سالمندان و افراد ناتوان طراحی شده تا با کمک آن به وظایف روزمره خود بپردازند و اشیا را براحتی جابه جا کنند.

 ادامه مطلب ...
موضوع : دانلودفیلمهای آموزشی رشته الکترونیک - آموزش برنامه‌نویسی برای Kinect 
ارسال توسط mortezakarami
.

*باجذاب ترین مطالب الکترونیک همراه ماباشید*

سایت مارابه دوستان خودمعرفی کنید.

 

صفحه ی بعدی (/366924-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-Kinect-%EF%BB%BF/2) 1 صفحه ی قبلی (0)
نمایش صفحه ی 1 از 1   |   15 نمایش در هر صفحه

مطالب اخیر
نظر سنجی
به نظرشماسطح کیفی مطالب سایت چگونه است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

مشاهده نتایج نظر سنجی


پیوند ها

اسلایدر

دانلود فیلم