سایت تخصصی الکترونیک و رباتیک مرتضی کرمی
ساخت پروژه های دانشجویی الکترونیک و رباتیک

برای دریافت آخرین مطالب سایت در کانال تلگرامی ما کافیست روی آیکن بالا کلیک کنید.

mkelectronics@


آخرین ارسال های تالار گفتمان
بازدید : 502 مرتبه
تاریخ : 17 آذر 1392

تصور کنید :

خانه ای که سیستم گرمایش و سرمایش را بر اساس برنامه زمانبندی تعریف شده دلخواه شما تنظیم نموده ، روشنائی فضا را با حضور افراد و یا از روی ریموت کنترل کرده ، در ساعاتی خاص پرده ها را باز یا بسته کرده ، فرامین کنترلی متوالی را با یک دستور انجام داده و..... امکان کلیه کنترل ها را از طریق تلفن و یا اینترنت فراهم می نماید.

دفتر کاری که در آن امکان کنترل چراغ ها ، قهوه جوش ، سیستم صوتی و تصویری ، تهویه مطبوع و سیستم پروجکشن از روی کامپیوتر و یا ریموت کنترل وجود دارد.ادامه مطلب ...
موضوع : لیست مقاله های جالب موجوددرسایت - معرفی مدولاسیون OFDM
ارسال توسط mortezakarami
بازدید : 334 مرتبه
تاریخ : 17 آذر 1392

درالکترونیک ومخابرات سیگنالهای ناخواسته رانویزمی گویندکه اثرنامطلوبی برعملکردسیستمهای الکترونیکی ومخابراتی می گذارد.نویزبه دوصورت کلی طبیعی ومصنوعی تولیدمی شود.درادامه انواع نویزراخواهیم شناخت .باماهمراه باشید.

نویز الکترو مغناطیسی :
از جمله مسائلی که در طراحی میکرو کنترلر ها باید در نظر داشت نویز الکترومغناطیسی و تاثیر عملکرد آن بر عملکرد این مدارات می باشد.بررسی و مطالعه عملکرد نویز الکترو مغناطیسی به دو دلیل حائز اهمیت است : اول آنکه تجهیزات بسیاری نظیر تلفنهای همراه , امواج رادیوئی فرکانس بالا تولید می کنند . و اغلب سیستمهای الکترونیکی نیز از منابع تغذیه سوییچینگ استفاده می کنند از طرف دیگر تعداد تجهیزات الکترونیکی روز به روز در حال افزایش است . در نتیجه این عوامل نویز الکترو مغناطیسی موجود در محیط رو به افزایش بوده بر روی عملکرد مدار تاثیر نامطلوب می گذارد .

دلیل دیگر برای مطالعه این نوع نویز حساستر شدن تجهیزات الکترونیکی در مقابل نویز الکترو مغناطیسی است. در طراحی مدارهای الکترونیکی به دلائل مختلف سعی می شود که ولتاژ تغذیه مدار کاهش یابد . در نتیجه این عمل نویز با توان کمتر باعث اختلال در عملکرد مدار می شود .از طرف دیگر سطح ولتاژ منطقی مدارات الکترونیکی نیز کاهش می یابد که نیاز به کم کردن اثر نویز برروی مدارات الکترونیکی دارد .ادامه مطلب ...
موضوع : لیست مقاله های جالب موجوددرسایت - معرفی مدولاسیون OFDM
ارسال توسط mortezakarami
بازدید : 1894 مرتبه
تاریخ : 15 آذر 1392

این مدولاسیون(   (Orthogonal frequency division multiplexing   عملیات مالتی پلکسینگ را به صورت متعامد انجام می دهد. OFDM   نوعی مدولاسیون باند پایه است و برای ارسال آن باید از یکی از روش های nQAM, QPSK, DPSK      (n=16,64,128,...  ) استفاده کرد.

در سال 1998، OFDM   به عنوان استاندارد جدید   5Gh   (برای نرخ بیت   6mbps   تا   54mbps   ) انتخاب شد. این مدولاسیون سیستم های مخابرات چند رسانه ای(  (MMAC   پذیرفته شده است.درادامه مطلب اصول کلی مدولاتورهای ofdmبیان شده است.

 

 ادامه مطلب ...
موضوع : لیست مقاله های جالب موجوددرسایت - معرفی مدولاسیون OFDM
ارسال توسط mortezakarami
.

*باجذاب ترین مطالب الکترونیک همراه ماباشید*

سایت مارابه دوستان خودمعرفی کنید.

 

صفحه ی بعدی (/313640-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-OFDM/2) 1 صفحه ی قبلی (0)
نمایش صفحه ی 1 از 1   |   15 نمایش در هر صفحه

مطالب اخیر
نظر سنجی
به نظرشماسطح کیفی مطالب سایت چگونه است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

مشاهده نتایج نظر سنجی


پیوند ها

اسلایدر

دانلود فیلم